Jeżeli napotykasz problem z klawiaturą w swoim laptopie, w tym artykule pomożemy Ci zawęzić obszar poszukiwania przyczyny usterki, a być może nawet, po zastosowaniu kilku trików, uda się przywrócić niedziałającą klawiaturę do życia.
Wyłączać czy nie wyłączać ? Ten dylemat ma niejeden użytkownik laptopa. O to, czy nasz mobilny komputer powinien być wyłączany po zakończeniu pracy, czy też lepiej pozostawić go uruchomionego stoczyła się już niejedna bitwa. Dziś jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie nie ma. I jedno i drugie rozwiązanie ma swoich przeciwników i zwolenników. Zanim jednak wybierze się swoją metodę postępowania z notebookiem po zakończonej pracy, warto dowiedzieć się, jakie będą konsekwencje każdego z wyborów.
O swoim laptopie mówisz już per staruszek? Myślisz, że jego miejsce jest w centrum recyklingu, a nie na twoim biurku? Możesz się mylić! Wystarczy kilka prostych trików, a sprzęt będzie działał jak nowy i posłuży ci jeszcze przez długie lata. Poznaj 3 sposoby na odświeżenie starego notebooka.
Zasilacz do laptopa przeważnie traktowany jest przez wiele osób z dużo mniejszą dbałością niż sam laptop. Wskutek tego może dochodzić do jego uszkodzeń i awarii. Te często wywołują u nas podejrzenia, że awarii uległ cały laptop. Zanim jednak oddamy urządzenie do serwisu lub zakupimy nowe, warto sprawdzić, czy sprawcą całego zamieszania nie jest uszkodzony zasilacz. Jak to zrobić?
Baterie litowo-jonowe są tymi najpopularniejszymi. Znajdziemy je w wielu urządzeniach. Stosowane są one nie tylko w laptopach, ale i innych sprzętach i elektronarzędziach np. odkurzaczach czy dronach. Ich popularność wynika z posiadanych zalet. Baterie litowo-jonowe szybko się ładują, są trwałe i niezwykle wydajne. Poznaj specyfikę ich działania.
Zablokowane lub niedziałające klawisze klawiatury laptopa znacznie utrudniają pracę na urządzeniu. Przyczyn usterki może być wiele, a dobrą wiadomością jest to, że wiele z nich można naprawić samodzielnie. Zobacz, jak rozwiązać najczęstsze problemy z klawiaturą komputerową nie oddając laptopa do serwisu.
Pomimo schyłku lata wciąż odnotowujemy dość wysokie temperatury. Upały szkodliwe są nie tylko dla nas, ale i dla naszych urządzeń elektronicznych. Wysokie temperatury mogą zaszkodzić tabletom, smartfonom, laptopom czy telefonom. Wystawianie ich na wysokie temperatury może się źle skończyć, dlatego warto poznać kilka zasad, które pomogą uniknąć przegrzania smartfona oraz odpowiednio schłodzić urządzenie.
Zarówno Windows 7, jak i Windows 10 posiadają ciekawe narzędzia do sprawdzania stanu baterii. Pomagają one w ustaleniu, jaki jest aktualny stan baterii i czy ten element pracuje na 100% swoich możliwości. Oprócz tego nowe polecenia systemu Windows pozwalają również zapoznać się z informacjami pomagającymi w rozwiązywaniu problemów z zasilaniem. Zobacz, jak sprawdzić stan baterii w Windows 7 oraz 10.
Zastanawiasz się, czemu twój MacBook krótko i mało wydajnie pracuje na baterii? Najprawdopodobniej nie dbasz o nią właściwie. Brak należytej troski o baterię w MacBooku to jeden z podstawowych błędów użytkowników urządzeń Apple. Prowadzi to do spadku produktywności i ograniczenia czasu, przez jaki można pracować na baterii. Dowiedz się, jak zoptymalizować czas pracy notebooka Mac na baterii.
Baterie litowo-jonowe funkcjonują w naszym codziennym otoczeniu od ponad 25 lat. Dzięki tej technologii magazynowania energii możliwy był rozkwit popularności urządzeń mobilnych, z którym mamy obecnie do czynienia. Niemal każdy smartfon, laptop, tablet, kamera posiadają baterie litowo-jonowe. A zasilają one także rowery, skutery, deskorolki i samochody elektryczne. Dlaczego więc czasem zawodzą w tak spektakularny sposób?
To często zadawane pytanie, w kontekście upgrade'u laptopa, pada od użytkowników, którzy chcieliby cieszyć się lepszej jakości obrazem wyświetlanym na ekranie notebooka. Zazwyczaj klienci chcą sprawdzić jedną z dwóch opcji zmiany dotychczasowej matrycy na lepszą, to jest wymiany matrycy LCD TN na IPS, oraz wymiany matrycy o niższej rozdzielczości, zamontowanej fabrycznie, na matrycę o wyższej rozdzielczości (np. z HD 1366x768 na Full HD FHD 1920x1080).
Mamy zimę, choć jeszcze dość ciepłą i bardziej przypominającej jesień, to może już wkrótce zaczniemy doświadczać temperatur spadających poniżej zera. Jak w takich warunkach czują się nasze smartfony i laptopy? Czy zimno może zaszkodzić ich bateriom?
Płaskie matryce LCD montowane są w naszych urządzeniach mobilnych, laptopach, smartfonach, tabletach, telewizorach i monitorach na masową skalę od początku lat 2000. Problem zużytych matryc, tworzących górę elektrośmieci, zaczyna nabierać coraz większego znaczenia dla rozwiniętych rynków.
Szukając zamiennika swojej zużytej, oryginalnej baterii w laptopie, należy posługiwać się kodem oryginalnej baterii lub też modelem swojego laptopa. Dodatkowo należy upewnić się, że dobierana bateria ma napięcie w akceptowalnym dla naszego laptopa zakresie.
Baterie zwane potocznie "polimerowymi" są w gruncie rzeczy oparte na technologii ogniw litowo-jonowych, w których zamiast płynnego elektrolitu użyto elektrolitu w formie polimeru. Ich zasadniczą przewagą jest elastyczność, która pozwala producentom elektroniki użytkowej tworzyć mniejsze i łatwiej dostosowane do formy urządzenia baterie.
Już wkrótce mogą pojawić się kolejne ograniczenia dla pasażerów linii lotniczych. Obok zakazu wnoszenia w bagażu podręcznym płynów, chemikaliów i niebezpiecznych narzędzi może pojawić się także całkowity zakaz przewożenia laptopów i innych urządzeń wyposażonych w baterie litowo-jonowe, również w bagażu rejestrowanym.
Naukowcy z Uniwersytetu Stanforda opracowali baterię, która zamiast litu jako podstawowego pierwiastka zachodzących w niej reakcji chemicznych wykorzystuje znacznie powszechniej występujący sód. Można zadać w tym miejscu pytanie, w czym taka bateria będzie lepsza od dobrze znanych nam baterii litowo-jonowych zasilających nasze laptopy, tablety i smartfony?
Obecnie producentom urządzeń mobilnych takich jak smartofny i lapotpy trudno jest zaoferować w kolejnych modelach rozwiązania, które spowodują znaczący przeskok w wydajności urządzenia, zwiększenia pamięci operacyjnej i jego mocy obliczeniowej. Technologia w tym zakresie nie dokonuje aż tak szybkiego postępu jak jeszcze kilka - kilkanaście lat temu. Aby kolejne premiery flagowców producentów smartfonów i laptopów przyciągały uwagę konsumentów oraz generowały wysokie zyski potrzebne są usprawnienia w zakresie poprawy tak zwanego "doświadczenia użytkownika" (ang. user experience).
Ostatnie miesiące przynoszą coraz to nowsze odkrycia w dziedzinie baterii. Motorem napędowym innowacji wydaje się być przede wszystkim przemysł motoryzacyjny, który rozpoczął akumulatorowy wyścig zbrojeń. Ten kto będzie w stanie zaoferować szybsze ładowanie baterii i większy zasięg samochodu elektrycznego może wygrać wyścig do objęcia pozycji lidera w branży motoryzacyjnej.
Czy zastanawiało Cię kiedykolwiek w jakiej technologii został wykonany ekran w Twoim laptopie? A może właśnie rozważasz zakup nowego notebooka albo tabletu? Jest to dobry moment, żeby przyjrzeć się dostępnym opcjom. Tym bardziej, że coraz więcej producentów proponuje urządzenia z ekranem OLED. W czym więc lepszy jest OLED od najpopularniejszych matryc używanych obecnie w naszych laptopach?
- Klawiatury do laptopów (3)
- Baterie do laptopów (18)
- Jak to zrobić? (4)
- Ładowarki (2)
- Matryce do laptopów (6)
- DIY (2)
- Nowinki (1)
- Ładowarki do laptopów (2)