Wybierasz baterię do laptopa? To warto wiedzieć...

Wybierasz baterię do laptopa? To warto wiedzieć...

Sklep maxforpower.pl jest profesjonalnym, wyspecjalizowanym dostawcą baterii do wszystkich marek laptopów. Świadczy o tym nasz szeroki asortyment baterii różnego typu, począwszy od baterii max4power o standardowej pojemności, poprzez baterie max4power PREMIUM - oparte na ogniwach SAMSUNG 2.6Ah, a na bateriach max4power PRIME skończywszy, oferujących najwyższą pojemność ogniw dostępnych obecnie na rynku.

Bateria w Twoim laptopie
Laptop jest urządzeniem przeznaczonym do korzystania z niego w sposób mobilny. Jest także urządzeniem z dużym apetytem na energię elektryczną, stąd też wybór akumulatora nie powinien być zbyt pochopny. Istnieje szereg czynników, które należy wziąć pod uwagę. Po pierwsze, należy właściwie ocenić własne potrzeby i oczekiwania wobec nowej baterii, a po drugie, trzeba dobrać odpowiednią baterię pasującą do laptopa.

Są baterie i… baterie
Jeżeli zaczynasz szukać nowej baterii to możesz poczuć się nieco przytłoczony ogromną ilością ofert na popularnym serwisie aukcyjnym, w porównywarkach cenowych i w wynikach wyszukiwania wyszukiwarki internetowej. Konkurencja jest bardzo duża, stąd też znaczna część produktów oferowanych po najniższych cenach nie będzie spełniać parametrów obiecywanych przez sprzedawców. Niestety, w przypadku akumulatorów obniżenie ceny końcowej produktu jest możliwe jedynie poprzez obniżenie jakości ogniw i rezygnację z mechanizmów bezpieczeństwa. Zazwyczaj to co realnie dostajemy za zapłaconą cenę możemy sprawdzić dopiero testując baterię za pomocą odpowiedniego oprogramowania, a porównać baterie różnych producentów będzie raczej trudno zwykłemu użytkownikowi. Dlatego należy kierować się zasadą ograniczonego zaufania w przypadku tych najbardziej atrakcyjnych cenowo ofert i sprawdzić, czy sprzedawca rzeczywiście specjalizuje się w sprzedaży baterii i akumulatorów do laptopów.

Sprawdź jak może wyglądać wynik testu baterii w naszym blogu pod tym linkiem.

Jakiej baterii, tak naprawdę, potrzebuję do mojego laptopa?
Jeżeli niezbyt często korzystasz z laptopa bez podpiętego do niego zasilacza, zapewne nieprędko zorientujesz się, że Twoja obecna bateria wymaga już wymiany (zachęcamy do zapoznania się opisem objawów zużycia baterii pod tym linkiem). Jednak gdy już potrzeba wymiany akumulatora staje się oczywista, nadchodzi czas na podjęcie decyzji, jaki typ akumulatora spełni Twoje oczekiwania i gdzie go kupić.

Można wyróżnić kilka typów baterii do laptopów, które mogą różnić się zewnętrznie rozmiarem (liczbą ogniw) oraz zastosowanym rodzajem ogniw i marką ogniw. Jak zapewne wiesz, ceny mogą różnić się znacząco pomiędzy różnymi typami akumulatorów, pasującymi nawet do tego samego laptopa.

Bateria standardowa - zamiennik oryginalnej
Zazwyczaj oferuje pojemność nominalnie zbliżoną do pojemności baterii dostarczonej oryginalnie z naszym laptopem. Nie różni się znacząco, bądź w ogóle, swoim kształtem w stosunku do baterii oryginalnej. Zastosowane ogniwa w takich bateriach to typowe, chińskie ogniwa (pomimo tego co często napisane jest na aukcjach i w sklepach internetowych). Baterie dobrej jakości będą miały zastosowane ogniwa z bieżącą datą produkcji, spełniające normy jakościowe i o pojemności deklarowanej na etykiecie baterii. Niestety w tej grupie produktów najczęściej pojawiają się "baterie budżetowe", do których zastosowano ogniwa o niższej pojemności, przestarzałe i nie przetestowane, a wszystko po to, aby osiągnąć najlepszą pozycję na liście cenowej w porównywarkach i na aukcjach.

Bateria o podwyższonej pojemności - zwiększona liczby ogniw
Taka bateria będzie miała wyższą nominalnie pojemność od baterii oryginalnie zastosowanej w naszym laptopie. Jest to osiągnięte poprzez zwiększenie liczby ogniw w baterii, a na skutek tego bateria ma zmieniony kształt - jest "fizycznie" większa. Najczęściej dodatkowe ogniwa w baterii nadają jej kształt, który może nawet pozytywnie wpłynąć na ergonomię pracy, ponieważ możemy zyskać "stopkę", na której nasz laptop będzie się opierał, tworząc niewielkie nachylenie klawiatury, co może podnieść nam wygodę pracy na komputerze. Dodatkowo takie rozwiązanie usprawnia przepływ powietrza pod laptopem, zapewniając mu lepsze chłodzenie, a lepsze chłodzenie oznacza dłuższe życie baterii, mniejsze jej zużycie i lepszą pracę podzespołów laptopa. Czasem jednak powiększony kształt baterii powoduje jedynie to, że będzie ona wystawała z którejś strony laptopa. Należy wziąć również pod uwagę to, że większa bateria może spowodować, że laptop będzie bardziej kłopotliwy w transporcie. Jednak zastosowanie takiej baterii High Capacity ma oczywiście tą podstawową zaletę, że nawet przy użyciu ogniw standardowych zyskujemy znaczne wydłużenie czasu pracy na notebooku.

Bateria o podwyższonej pojemności - ogniwa o wyższej pojemności
Zastosowanie ogniw o wyższej pojemności pozwala osiągnąć wyższą pojemność akumulatora, przy zachowaniu jego oryginalnego kształtu. Sklep maxforpower.pl od lat promuje linię baterii max4power PREMIUM, w których zastosowane są oryginalne ogniwa SAMSUNG, LG lub SANYO o pojemności 2.6Ah. Oprócz wyższej pojemności akumulatora ogniwa renomowanych producentów gwarantują także dłuższy okres użytkowania baterii i zachowanie jej wydajności dla większej liczby cykli ładowania, niż w przypadku ogniw chińskich producentów. Pewną nowością w naszym asortymencie są baterie PRIME, które zostały wykonane w oparciu o ogniwa LG i PANASONIC o pojemności 3.35Ah, czyli najwyższej obecnie dostępnej na rynku. Porównując oferowane przez nas serie baterii, jeżeli założymy, że bateria standardowa ma pojemność 4400mAh, to bateria PREMIUM będzie miała pojemność 5200mAh, a bateria PRIME aż 6700mAh. Widać więc na tym przykładzie, że można osiągnąć dużą różnicę w wydajności i czasie pracy na baterii, przy zachowaniu jej standardowej konstrukcji.

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości możesz też zawsze skorzystać z porady naszych konsultantów. Użyj formularza kontaktowego lub napisz do nas na czacie. Szybko udzielimy Ci wszelkiej pomocy i doradzimy w wyborze baterii.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl